Новим президентом УФФК обрано Даніля Амірханова

 

  Президентом Української федерації фігурного катання на ковзанах (УФФК) обрано Даніля Амірханова. На конференції, яка відбулася сьогодні, 12 серпня, в Києві, за його кандидатуру проголосували всі делегати.

Даніль Асхатович Амірханов є одним із засновників Федерації, заслужений працівник фізичної культури та спорту, обіймав посаду генерального секретаря, двічі – у 2004-2012 рр. та 2016-2023 рр. був обраний на посаду віце-президента. Багато років працював у Міністерстві молоді та спорту України провідним тренером штатної команди національної збірної України з фігурного катання та начальником відділу зимових олімпійських видів спорту Департаменту олімпійського спорту.

Є членом Національного олімпійського комітету України. Член офіційних делегацій України в якості заступника шефа місії на зимових Олімпійських іграх 1998, 2006, 2010, 2014, 2018, 2022 років.

У своєму звіті про роботу УФФК за період 2018-2023 роки Даніль Амірханов наголосив, що діяльність організації завжди була спрямована на популяризацію фігурного катання, збереження олімпійського резерву, створення умов для підготовки спортсменів до важливих змагань – Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, розвиток дитячо-юнацького спорту,  а також поглиблення співпраці з міжнародними інституціями. У цьому контексті фахівець відзначив тісну взаємодію Федерації з Міністерством молоді та спорту України та НОК України, зокрема, у вдосконаленні нормативно-правової бази фізичної культури та спорту. Так, з урахуванням пропозицій спортивних федерацій, в тому числі УФФК, складено порядок конкурсного відбору спортсменів для комплектування складу національних збірних. «За результатами останніх Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи фігурне катання піднялося до першої категорії, а у цьому році ми покращили показники за рахунок бронзової нагороди чемпіонату світу серед юніорів в парному катанні (Віолетта Сєрова та Іван Хобта, тренер Пилип Залевський – ред.), що суттєво вплинуло на кількісний склад національної збірної та суму коштів для фінансування заходів календарного пану на 2023 рік», – повідомив Даніль Амірханов.

«Інтереси фігурного катання знайдуть відображення в інших нормативно-правових актах, що дозволить створити передумови для сталого розвитку нашого виду спорту в Україні», – сказав він.

Даніль Амірханов зупинився на питаннях фінансування УФФК, виступів українських фігуристів на Олімпійських іграх-2022, чемпіонатах світу, Європи, серії Гран прі та серії Гран прі серед юніорів, відзначив активну участь членів Федерації в суддівських та тренерських семінарах ISU. Він поінформував також про цілеспрямовану роботу щодо недопущення до участі в міжнародних змаганнях російських та білоруських спортсменів, які підтримують агресію росії проти України, заявивши, що «це наш фронт» і боротьба триває. Продовжуючи тему війни, доповідач констатував, що через постійні обстріли російськими окупантами наших міст велика кількість фігуристів втратили можливість тренуватися, багато спортсменів змушені були виїхати з України.

«Ми вдячні ISU, федераціям та клубам різних країн, які забезпечили українцям умови для тренувань», – сказав Даніль Амірханов.

На конференції звітували представники всіх керівних органів Федерації. Зокрема, генеральний секретар Анастасія Макарова навела промовисті цифри. За означений період оформлено документів для участі у понад 100 міжнародних змаганнях, 20 –  серії Челендж, 20 – юніорської та 10 «дорослої» серій Гран прі, двох зимових Олімпіадах, 5 чемпіонатах світу, 5 чемпіонатах світу серед юніорів, 5 чемпіонатах Європи, організовано 2 міжнародні турніри в Україні, проведення яких отримало високу оцінку світової спільноти. Щороку оформлюються документи для отримання стипендії ISU, виділеної провідним фігуристам-юніорам. На початку війни було надіслано до ISU інформацію про місцеперебування понад 256 українських спортсменів та 82 тренерів.

    «У такий нелегкий для України та всіх нас час нам потрібно об’єднатися і спільно працювати на результат, щоб гідно представляти Україну назло ворогу», – заявила Анастасія Макарова.

Голова тренерської Ради Марина Амірханова поінформувала про розроблені системи відбору до Олімпійських ігор-2022, чемпіонатів Європи, світу та інших офіційних міжнародних змагань, які проходили у звітний період, а також проаналізувала результати виступів в них українських фігуристів. Вона назвала великим успіхом формування команди для участі в чемпіонатах світу (у тому числі серед юніорів) під час повномасштабної війни і подякувала за це спортсменам, тренерам та керівництву Федерації.

Роботу УФФК за звітний період делегати визнали задовільною.

Учасники конференції затвердили низку змін до Статуту УФФК та проголосували за склад керівних органів.

Віцепрезиденткою УФФК було обрано Ірину Медвєдєву, генеральною секретаркою Анастасію Макарову, технічним директором Сергія Баранова, головою тренерської Ради Марину Амірханову, головою Комісії атлетів Ганну Хниченкову.

Членами Президії УФФК стали Рубен Амбарцумов, Олександр Волков, Олена Воропаєва, Ірина Медіна, Максим Нікітін.

До Ревізійної комісії увійшли Олександр Тумановський (голова), Олена Онищенко, Юрій Рудик.

Делегати конференції вшанували пам’ять загиблих під час бойових дій воїнів, серед яких багато спортсменів, та подякували ЗСУ, які героїчно боронять нашу країну від російських окупантів. Також учасники заходу віддали шану пам’яті колег, які упродовж  останніх чотирьох років передчасно пішли з життя. Це перший президент УФФК Людмила Михайловська, директорка київської СДЮСШОР «Сюїта» Ольга Петрова, заслужений тренер України Дмитро Шкідченко, учасник зимових юнацьких олімпійських ігор Дмитро Шарпар, президент УФФК Михайло Макаров, голова відокремленого підрозділу УФФК в Одеській області Герман Коган.

 

 

Related Articles

Будьте на зв'язку

888Підписникитак
295,000Абонентипідписуватися