Дует Марія Пінчук/Микита Погорєлов – переможці третього етапу ЮГП

 

Українці Марія Пінчук та Микита Погорєлов здобули перемогу в спортивних танцях на льоду на третьому етапі юніорської серії Гран прі, який завершився в Стамбулі (Туреччина).

Учні Галини Чурілової та Мар’яни Козлової зробили заявку на п’єдестал після ритмічного танцю, набравши другу суму балів. Довільний танець під пісні Мадонни вони відкатали впевнено, яскраво, були на льоду вишуканими та емоційними. В технічній складовій програми танцюристів дещо «підвели» лише твізли (у партнерки – перший рівень), решту ключових елементів вони виконали якісно. Публіка тепло зустрічала наших фігуристів, влаштувавши овації після прокату. На  трибунах було чимало українських прапорів. 

За довільну програму Марія та Микита отримали другу суму балів – 88.19, а за підсумками двох виступів набрали 148.82 балів.

17-річна Марія Пінчук та 20-річний Микита Погорєлов беруть участь в серії ЮГП з 2021 року. Досі їхнім кращим результатом було третє місце на етапі Riga Cup-2022. Українські танцюристи були 12-ми на юніорському чемпіонаті світу-2023 та 15-ми на «дорослому» чемпіонаті Європи-2023.

Наразі Марія та Микита тренуються у Відні (Австрія). Вони змушені були залишити Україну через постійні ракетні обстріли російськими агресорами їхнього рідного Харкова.

Українська федерація фігурного катання на ковзанах щиро вітає танцювальний дует Марію Пінчук/ Микиту Погорєлова, а також їхніх тренерів Галину Чурілову та Мар’яну Козлову з чудовою перемогою! Бажаємо нових досягнень, олімпійського здоров’я, подальших успіхів на льодових спортивних аренах. 

Другими серед танцюристів стали Ялі Педерсен/Джеффрі Чен (США)- 146.37, третіми – Джина Цендер/Беда Леон Зібер (Швейцария) – 143.65.

В жіночому одиночному катанні показала характер наша Таїсія Спесивцева, піднявшись з 17-го місця, яке вона посідала після короткої програми, на 13-е в довільній та у загальному заліку. 

Перед другим виступом учениця Марини Амірханової вочевидь провела роботу над помилками, тому добре впоралася з потрійним лутцем, двома каскадами та подвійним акселем. Проте наприкінці програми вона впала під час виконання потрійного сальхова, також не вийшло добре стрибнути подвійний аксель+ойлер+подвійний сальхов. Відтак за довільну програму Таїсія отримала 82.03 балів, а загалом набрала 125.47 балів.

Перемогу здобула японка Амі Накаї – 194.65. На другу сходинку п’єдесталу зійшла її співвітчизниця Рена Уезоно – 187.71. На третій позиції кореянка Ю Чже Кім – 183,65.

В останній день змагань українських вболівальників порадував Кирило Марсак. Після невдачі у короткій програмі, де наш фігурист посів 21-е місце, він зміг зібратися і за підсумками довільної програми увійти до ТОП-10. Водночас під час прокату 19-річний фігурист не уникнув помилок у стрибковій частині, зокрема, сольні потрійний аксель, потрійний ріттбергер та потрійний лутц у нього вийшли зі знаком «мінус», але виглядав він у своїй програмі значно впевненіше. Судді оцінили виступ українця у 112.91 балів, що забезпечило йому десяте місце. За підсумками двох програм він набрав 159.99 і посів 14-е місце.

Зазначимо, що Кирило виступав з травмою ноги, якої він зазнав внаслідок зіткнення з іншим учасником на розминці. 

Переможцем став корейський фігурист Мінгю Со – 231.30. Друге та третє місця посіли  представники Японії відповідно Ріо Наката – 222.35 та Даїйя Ебіхара – 207.17.

х  х х

В італійському Бергамо стартував турнір Lombardia Trophy, який є першим етапом серії Челенджер.  

Українець Андрій Кокура після виконання короткої програми посідає десяте місце з результатом 55.23, а наш танцювальний дует Зої Ларсон/Андрій Капран – 14-й після ритмічного танцю – 47.76.

Related Articles

Будьте на зв'язку

888Підписникитак
295,000Абонентипідписуватися