Шмуратко та дует Голубцова/Бєлобров – в топ-10 на етапі Challenger

191

Українські фігуристи Іван Шмуратко та танцювальний дует Марія Голубцова/Кирило Бєлобров увійшли до топ-10 за підсумками турніру пам’яті Ондрея Непели, який входить до серії Challenger. В Братіславі (Словаччина), де завершилися змагання, вони посіли відповідно восьме та дев’яте місця.

21-річний Іван Шмуратко, який після короткої програми посідав десяте місце, значно покращив свої позиції, піднявшись в  довільній на шосте місце. Наш фігурист представив цікаву композицію у власній постановці, для якої обрав легендарну «Скрипка грає» Ігоря Поклада та Юрія Рибчинського. Іван емоційно сильно виконав композицію, продемонструвавши хорошу технічну підготовку. Він добре стрибнув потрійний аксель, а в другій половині програми – каскад потрійний лутц+ойлер+потрійний сальхов, а також комбінацію потрійний фліп+подвійний аксель. Але сольні потрійний фліп та потрійний лутц вийшли у нього з помарками. За свій прокат українець отримав 143.54 балів, а у підсумку його оцінка становить 215.68 балів.

Зазначимо, що Іван Шмуратко тренується сам, він також є постановником своїх програм (коротку програму на музику Мирослава Скорика фігурист поставив разом з Михайлом Лейбою). У 2022 році Іван через російську агресію в Україні тренувався в Німеччині та Франції, але нині повернувся до Києва.

Виграв турнір в Братіславі італієць Габріеле Франджипані – 243.91.

У спортивних танцях на льоду Марія Голубцова та Кирило Бєлобров довільний танець відкатали на восьмий результат. Вони вийшли на лід з оригінальною новою композицією на музику японського композитора Джо Хісаїсі і показали якісне катання з технічно виконаними елементами. Найбільші бонуси від суддів наші танцюристи отримали за чудову зроблену підтримку та хореографічну доріжку кроків, а програма загалом була оцінена у 98.15 балів. В загальному заліку дует набрав 161.71 балів.

Переможцями змагань стали Лайла Фір/Льюїс Гібсон (Велика Британія) – 200.46.

В жіночому одиночному катанні українці мали скромніші успіхи. Анастасія Гожва залишилася на 13-му місці як у довільній програмі, так і в у підсумку – 134.21. А Єлизавета Бабенко посіла передостаннє,17-е місце – 118.37.

Перемогу в змаганнях жінок святкувала кореянка Кім Чхе Єн – 202.26.