Фінал ЮГП: Марія Пінчук/Микита Погорєлов – п’яті, Віолетта Сєрова/Іван Хобта – шості

326

Українські фігуристи завершили виступи у фіналі юніорського Гран прі, який триває в столиці Китаю. 

Танцювальний дует Марія Пінчук/Микита Погорєлов посів п’яте місце з підсумковим результатом 147.23 балів. У довільному танці, як і в короткому, наші танцюристи  виглядали на льоду яскраво, стильно, технічно виконавши свою композицію під пісні Мадонни. Вони отримали четверті рівні за комбіновану підтримку, твізли, обертання, але решту елементів судді оцінили невисокими рівнями. Відтак оцінка дуету склала 87.03 балів, що залишило українців на п’ятому місці. 

«Ми ніколи не змагалися в юніорах на такому рівні і перед такою кількістю людей. Загалом виступом задоволені. Довільним танцем ми хотіли насолоджуватися і своїм катанням приносити задоволення глядачам», – цитує українських танцюристів сайт ISU. 

Переможцем юніорського Гран прі в спортивних танцях на льоду став американський дует Ліа Несет/Артем Маркелов – 177.09.  На другому місці ізраїльтяни Елізабет Ткаченко/ Олексій Кіляков – 168.78, на третьому – Дар’я Грімм/ Михайло Савицький (Німеччина) – 159.41.

Нагадаємо, 17-річна Марія Пінчук та 21-річний Микита Погорєлов успішно виступають у нинішньому сезоні. Вони були переможцями і призерами низки міжнародних турнірів, а до фіналу ЮГП потрапили, ставши переможцями етапу в Стамбулі та срібними призерами етапу в Гданьську. Наразі через повномасштабну війну, розв’язану росією в Україні, зокрема, постійні обстріли росіянами їхнього рідного Харкова, фігуристи тренуються у Відні під керівництвом відомого фахівця Галини Чурілової, а також екстанцюристів Олександри Назарової та Максима Нікітіна. 

Українська спортивна пара Віолетта Сєрова/Іван Хобта в довільній програмі показала п’ятий результат, а завершила змагання на шостій позиції. За два виступи учні Пилипа Залевського набрали в сумі 140.17 балів.

Через наслідки важких травм партнерки фігуристи не змогли показати той досить високий рівень катання, який вони демонстрували на інших стартах. З цієї причини Віолетта та Іван виступили сьогодні з «полегшеним» варіантом однієї з кращих cвоїх довільних композицій (Bird Set Free), що відобразилося на оцінці. Вони отримали за свій прокат 92.65. Варто зазначити, що всі елементи наші спортсмени виконали чисто.

Перемогу в юніорському парному катанні святкували грузинські фігуристи Анастасія Метьолкіна та Лука Берулава, які набрали 202.11 балів. Друге та третє місця посіли канадські спортивні пари відповідно Ава Кемп/ Йонатан Єлізаров – 168.83 та Жасмин Дерошер/Кіран Трешер – 156.33.

Нагадаємо, на початку року 16-річна Віолетта Сєрова та 20-річний Іван Хобта стали бронзовими призерами чемпіонату світу серед юніорів, а також увійшли до десятки кращих на «дорослому» чемпіонаті Європи. Упродовж сезону пара помітно прогресувала, успішно виступаючи на етапах Гран прі та інших міжнародних змаганнях. Зокрема, українці вдруге здобули право участі у фіналі юніорського Гран прі, вигравши  срібні нагороди двох турнірів серії. Травми, яких зазнала на тренуваннях Віолетта, завадили талановитому дуету повноцінно підготуватися до вирішальних змагань ЮГП.

Через російську агресію в Україні Віолетта та Іван тренуються в Німеччині.