УФФК засуджує рішення МОК про допуск до Олімпійських ігор спортсменів росії та білорусі

330

Українська федерація фігурного катання на ковзанах (УФФК) засуджує рішення Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету (МОК) про допуск російських та білоруських спортсменів до Олімпійських ігор-2024 в нейтральному статусі.

Важко повірити, що кровопролитна повномасштабна війна, розв’язана росією проти України, тисячі вбитих та замучених агресором мирних українців, серед яких сотні дітей, вщент зруйновані домівки людей не стали перешкодою для ганебної ухвали МОК.

Велика кількість російських та білоруських спортсменів відкрито пропагують війну і ще більша кількість підтримує її своїм мовчанням. Вони свідомо допомагають путіну виправдовувати тероризм та звірства його армії і жоден прапор нейтральності не може зняти з них частину відповідальності за вбивства українців. Абсурд у тому, що саме цих  спортсменів-пропагандистів війни МОК вирішив повернути до Олімпійської родини! Поправши своїм рішенням принципи олімпізму та проігнорувавши основну мету олімпійського руху, проголошену в Олімпійській хартії: «сприяння побудові мирного та кращого світу шляхом виховання молоді через спорт згідно з ідеями олімпізму та його цінностями». Тепер ці слова звучать як знущання… 

Позиція Української федерації фігурного катання на ковзанах, спортсменів, тренерів щодо допуску до олімпійських змагань представників країн-агресорок залишається непохитною і незмінною. Їм не місце на спортивних аренах доки з України не вийде останній російський окупант. Нам жаль, що Міжнародному олімпійському комітетові не вистачило сміливості та сили зберегти чистоту олімпійського руху та не допустити заплямування кров’ю олімпійського прапору.

Українська федерація фігурного катання на ковзанах вдячна Міжнародній спілці ковзанярів (ISU), яка засудила російське вторгнення в Україну, підтримала наших спортсменів та нещодавно продовжила відсторонення представників ковзанярських видів спорту росії та білорусі від змагань під егідою ISU. Щиро сподіваємося, що цю заборону буде підтверджено і вона  діятиме також в наступному сезоні.