ЧЄ-2024: Софія Голіченко/Артем Даренський – 12-і, Іван Шмуратко – 19-й після короткої програми

Українські фігуристи розпочали виступи на чемпіонаті Європи, який стартував сьогодні в Каунасі (Литва). Після виконання короткої програми наша спортивна пара Софія Голіченко/Артем Даренський посідає 12-е місце, а одиночник Іван Шмуратко – 19-е. В обох видах програми українці пройшли кваліфікацію і продовжать змагання. 

Софія Голіченко та Артем Даренський виступали під легендарну Hit the road Jack, отримавши за свій прокат 52.95 балів. Учні Ігоря Марченка добре впоралися з усіма елементами, окрім першого – потрійної підкрутки, яку їм не вдалося виконати чисто. Пара з Дніпра продемонструвала досить якісні потрійний сальхов, викид потрійний ріттбергер, підтримку, яку судді оцінили четвертим рівнем. Водночас тодес фігуристи виконали на другий рівень, а у доріжці кроків припустилися незначної помарки. 

Коментуючи свій виступ, спортсмени відзначили, що загалом впоралися із завданнями, які поставив тренер. «Все було добре, ми задоволені своїм катанням. Наразі ми у формі і можемо показати, чому навчилися та над чим працювали», – сказала Софія Голіченко.

Артем Даренський додав, що він та Софія сьогодні «зробили все». Вони проаналізують результати, щоб зрозуміти, над чим потрібно продовжувати працювати. «У довільній програмі намагатимемося кататися чисто, хотілося б показати кращий результат в сезоні», – сказав фігурист. 

Лідируючі позиції наразі утримує грузинська спортивна пара Анастасія Метьолкіна/Лука Берулава – 71.30 балів. Другими йдуть Мінерва Фаб’єн Хазе/Нікіта Володін з Німеччини – 69.63, третіми – італійці Лукреція Беккарі/Маттео Гуарізе –  67.05.

Чемпіони та призери в парному катанні стануть відомі завтра, 11 січня.

В чоловічому одиночному катанні Іван Шмуратко вийшов на лід з однією з найкращих своїх коротких програм – під мелодію з фільму «Високий перевал» Мирослава Скорика, яку поставив він сам та Михайло Лейба. Його виступ судді оцінили у 69.95 балів. На початку програми фігурист стрибнув з невеликою помаркою потрійний аксель. Решту елементів він виконав без помилок, але замість каскаду 3+3 стрибнув 3+2. За обертання та доріжку кроків Іван отримав четвертий та третій рівень.

Після виступу, відповідаючи на запитання журналістів про умови його підготовки до чемпіонату Європи, Іван Шмуратко зазначив, що спортсмени в Україні тренуються під звуки сирен та повітряних атак російських агресорів. «Це зовсім інший світ, але для нас, українців, це реальність», – сказав фігурист. Він зазначив, що хоче розвивати українське фігурне катання, піднімати його рівень, «щоб наша національна збірна повернулася додому та мала лід для тренувань».

Виграв коротку програму француз Адам Сяо Хім Фа – 94.13. Слідом за ним йде Лукас Брічгі (Швейцарія) – 91.17, на третій позиції Александр Селевко (Естонія) – 90.05.

З довільною програмою чоловіки виступлять 12 січня.

Related Articles

Будьте на зв'язку

888Підписникитак
295,000Абонентипідписуватися