ЧЄ-2024: Голіченко/Даренський – 11-і у підсумку, Гожва – 11-а після короткої програми

320

Українська спортивна пара Софія Голіченко та Артем Даренський посіла 11-е місце на чемпіонаті Європи з фігурного катання, який триває в Каунасі (Литва). За підсумками двох програм учні Ігоря Марченка набрали 154.37 балів.

У короткій програмі наші фігуристи були 12-ми, а в довільній, продемонструвавши достойний прокат своєї композиції, змогли увійти до десятки кращих. Хоча не обійшлося без помилок, зокрема, спортсменам не вдалася потрійна підкрутка, більшість елементів вони виконали чисто і отримали за свій виступ 101.42 балів. 

Нагадаємо, 19-річна Софія Голіченко та 22-річний Артем Даренський тренуються в Дніпрі. В нинішньому сезоні пара взяла участь у двох етапах серії Челенджер – в Оберстдорфі українці були восьмими, а в Загребі стали бронзовими призерами. Чемпіонат Європи в Каунасі – другий у спортивній біографії фігуристів. Вперше вони  виступили на ЧЄ-2022, де посіли 15 місце. 

Переможцями чемпіонату Європи-2024 стала спортивна пара з Італії Лукреція Беккарі/ Маттео Гуарізе – 199.19. Грузинські спортсмени Анастасія Метьолкіна /Лука Берулава з результатом 196.14 вибороли срібні медалі, а бронзові нагороди отримали Ребекка Гіларді/ Філіппо Амброзіні (Італія) – 195.68.

В жіночому одиночному катанні українська фігуристка Анастасія Гожва пройшла кваліфікаційний відбір, посівши 11-е місце після короткої програми. Учениця Марини Амірханової показала кращий у цьому сезоні прокат своєї короткої композиції, який судді оцінили у 57.83 балів. Чудове виконання танго («Vuelvo al Sur») забезпечило їй не лише місце у фіналі, але й дозволило переписати особисте досягнення майже на чотири бали. За всі без винятку елементи Анастасія отримала суддівські «плюси», проте в каскаді з потрійним лутцем фігуристка замість потрійного тулупа виконала подвійний. 

«Ми вирішили дещо полегшити контент і зосередитися на тому, щоб відкататися чисто. Це спрацювало. Рада, що змогла перевершити особистий рекорд», – заявила Анастасія журналістам відразу після виступу. Вона розповіла, що наразі тренується в Києві та Словаччині, але намагається більше бути в Києві, де мешкає вся її родина. 

«Зараз, взимку, тренуватися в Україні важче – росіяни весь час бомблять», – сказала фігуристка. Анастасія також зізналася, що війна, яку розв’язала росія проти України, впливає на неї навіть тут, у Каунасі. «Коли під час тренування увімкнули трохи голосніше музику, мені було страшно і хотілося плакати», – сказала спортсменка.

Лідирує у змаганнях жінок бельгійка Луна Хендрикс – 74.66. Другою йде її співвітчизниця Ніна Пінзарроне – 69.70, третьою – представниця Грузії Анастасія Губанова – 68.96.

З довільними програмами фігуристки виступлять 13 січня.