ЧЄ-2024: Іван Шмуратко «розповів» історію дитини, яку вбила ракета

439

Український фігурист Іван Шмуратко посів 14-е місце на чемпіонаті Європи в Каунасі (Литва). Його підсумкова сума балів за два виступи становить 210.65. 

Довільну композицію, яка за своїм змістом стала продовженням короткої програми, Іван виконав потужно, зі щирими емоціями. Одягнутий у білу сорочку з криваво-червоною плямою, фігурист «розповів» на льоду нову історію дитини, яку вбила ракета. 

«Я зараз не можу думати про катання, я багато чого відчуваю, але не можу сказати про це вголос…Щодо програми, то це був мікс нової композиції та частини минулорічної.  Вона про дитину, в яку влучила ракета»,- сказав Шмуратко після виступу. 

За свій прокат він отримав 140.70 балів і посів 12-е місце. Спортсмен продемонстрував добру технічну підготовку, всі елементи, окрім потрійного тулупа в каскаді, який він не докрутив, були в плюсовій зоні. 

Нагадаємо, для 22-річного Івана Шмуратка це третій чемпіонат Європи. На дебютному ЧЄ-2019 він посів 22 місце, а на ЧЄ-2022 був 12-м. Фігурист наразі тренується в Києві. До його тренерської команди входить Ольга Куровська, Михайло Лейба та сам спортсмен. 

Переможцем чемпіонату Європи-2024 став француз Адам Сяо Хім Фа – 276.17. Срібну нагороду виборов Александр Селевко (Естонія) – 256.99, бронзову – Маттео Ріццо (Італія) – 250.87.

В спортивних танцях на льоду два українських дуети Марія Голубцова/ Кирил Бєлобров та Марія Пінчук/Микита Погорєлов після виконання ритмічного танцю посідають  відповідно 14-е та 17-е місця. Відтак обидві танцювальні пари кваліфікувалися до довільної програми.

Марія та Кирил відкатали ритм-танець практично без помилок, отримавши максимальні рівні на твізлах та підтримці. Вони показали досить високий рівень катання, хоча й не «дотягнули» до свого кращого результату сезону. Судді оцінили прокат наших танцюристів у 62.40 балів.

«У нас були чудові емоції та відчуття (від прокату)! Щоправда, я трохи застрягла на підтримці, це дещо знизило концентрацію, але не набагато. Ми вдячні глядачам, які так аплодували нам і підтримували, ми постаралися поділитися з ними своїми позитивними емоціями. Наш довільний танець поставлений зовсім в іншому стилі, у ньому багато романтики», – сказала Марія Голубцова. 

Марія Пінчук та Микита Погорєлов отримали за свій виступ 61.42 балів. Учні Галини Чурілової припустилися помилки під час виконання твізлів, які судді відмінусували. 

«Нам дуже шкода, це була моя помилка. Довільний танець будемо намагатися відкатати якнайкраще», – заявила Марія.

Найвищі оцінки за ритм-танець отримав дует з Італії Шарлен Гіньяр/Марко Фаббрі – 86.80 балів. Другими йдуть Ліла Фір/Льюїс Гібсон з Великої Британії – 85.20. Замикають першу трійку литовські танцюристи Еллісон Рід/Саулюс Амбрулявічюс – 80.73.

Переможці та призери в танцях на льоду стануть відомі завтра, 13 січня.