Кирило Марсак: хочу вивести хореографію на новий рівень і показати, що вмію не тільки стрибати

681

Чемпіон України в чоловічому одиночному катанні Кирило Марсак після яскравої перемоги на міжнародному турнірі Volvo Open Cup отримав неймовірну кількість привітань з рідного Херсона, який щодня жорстоко обстрілюється російськими агресорами. «Дуже багато привітань, зокрема, з самого Херсона. Багато херсонських груп та новинних каналів поширювали інформацію (про виступ спортсмена-ред.), а мої бабуся з дідусем казали, що навіть до них додому приходили люди та вітали з нагородою», – розповів фігурист в інтерв’ю сайту УФФК. 

За його словами, той факт, що він зміг порадувати передусім своє рідне місто, його надзвичайно надихає. «Я вдячний всім за підтримку, вона мені допомагає долати труднощі та рухатися далі», – заявив Кирило Марсак, який наразі тренується у Фінляндії у Аліни Майєр-Віртанен. 

-Кириле, ви вперше виконали на змаганнях стрибок у чотири оберти?

-Скажімо так: я вперше виконав на змаганнях сальхов у чотири оберти з плюсовим GOE. Я почав його додавати ще у першій половині сезону, напрацьовував на тренуваннях і зараз він вже виходить досить стабільно.Наразі працюю над іншими четверними стрибками і вектор їх розвитку дуже позитивний. Гадаю, що незабаром сальхов буде не єдиним четверним у моєму технічному арсеналі. 

Контент вашої довільної програми був досить складним і ви чудово впоралися з ним. Чи означає це, що ваші негаразди, пов’язані з травмою, залишилися позаду?

– Так, я вже повністю відновився та потроху набираю фізичну форму. Але наразі ще не можна сказати, що вона хороша – для над цим ще треба добре попрацювати.

– На чому зараз найбільше концентруєтеся на тренуваннях?

– Передусім на своєму катанні та хореографії. Хочу вивести цей аспект на новий рівень і показати, що вмію не тільки стрибати.

-Як впливає на ваші виступи війна, зокрема, ті звірства, які чинять росіяни з Херсоном?

-Емоційно це важко сприймати, це дуже боляче… Водночас я був вражений, що попри щоденні страждання, небезпеку, загрози для життя стільки людей пораділи моїй перемозі. Тому працюватиму ще більше, робитиму все можливе щоб покращувати свої результати і приносити більше позитивних новин для своєї країни та рідного міста.