Зимові юнацькі Ігри: в боротьбу вступають фігуристи

251

Завтра, 27 січня, на зимових юнацьких Олімпійських іграх в Канвондо (Республіка Корея) розпочинають боротьбу фігуристи. Відкриють змагальну програму представники парного катання, а слідом за ними на лід вийдуть юнаки-одиночники, серед яких – наш Вадим Новіков. 17-річний одесит виступить в другій розминці під дев’ятим номером. Він представить коротку програму, поставлену під музику Вівальді. 

Загалом у змаганнях юнаків беруть участь 18  фігуристів. 

Вадим Новіков є вихованцем одеської СДЮСШОР «Крижинка». Він – учень провідного тренера школи Ірини Кланцат, консультантом фігуриста є відомий український тренер Наталія Воробйова. У цьому сезоні Вадим брав участь у двох етапах юніорської серії Гран прі, був переможцем та призером міжнародних турнірів.

Українське фігурне катання представлене на Іграх також в спортивних танцях на льоду. За наш дует Софію Рекунову та Дениса Федянкіна вболіватимемо 28 січня – в цей день спортсмени виступлять з ритмічним танцем. 

Нагадаємо, що в історії зимових юнацьких Олімпійських ігор українські фігуристи залишили «медальний» слід. У 2012 році в Інсбруку срібними призерами в індивідуальних змаганнях стали танцюристи Олександра Назарова та Максим Нікітін, а одиночник Ярослав Паніот виборов срібну медаль в командному турнірі. У 2016 році в Ліллехамері на другу сходинку п’єдесталу, також у складі команди, зійшов наш одиночник Іван Шмуратко. У 2020 році в Лозанні українська спортивна пара Софія Нестерова/Артем Даренський здобула «бронзу» в командних змаганнях.