Заява ISU

385

Міжнародна спілка ковзанярів (ISU) ухвалила рішення щодо перерозподілу медалей в командному турнірі з фігурного катання на Олімпіаді-2022 в Пекіні у зв’язку з обвинувальним вироком стосовно росіянки Каміли Валієвої, винесеним Спортивним арбітражним судом (CAS). Згідно з документом, розміщеним на офіційному сайті ISU, олімпійська збірна росії опустилася з першого місця на третє. Натомість золоті медалі буде вручено команді США, срібні – команді Японії. 

У заяві також зазначається: «Відповідно до ст. 10.10 Антидопінгових правил ISU та 12.10 Антидопінгових правил РУСАДА,  Валієва буде дискваліфікована з усіх змагань, які відбулися упродовж періоду дискваліфікації, включаючи чемпіонат Європи з фігурного катання на ковзанах 2022 року. Вона також буде дискваліфікована з Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні в жіночому одиночному катанні, а всі її індивідуальні результати і бали в короткій програмі і довільній програмі будуть анульовані».

Таким чином, Валієву дискваліфіковано з четвертого місця олімпійського турніру, а нагороди чемпіонату Європи-2022 розподілено так: золоту медаль отримає росіянка Анна Щербакова, срібну – її співвітчизниця Олександра Трусова, бронзову – бельгійська фігуристка Луна Хендрікс. 

«ISU вітає рішення CAS і твердо дотримується своєї позиції, що захист чистих спортсменів і боротьба з допінгом є найвищим пріоритетом. ISU продовжуватиме докладати зусиль для підтримки чесних змагань», – наголошується у заяві. У  Спілці також зазначили, що ISU перебуває в тісному контакті з Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) та відповідними федераціями щодо виконання цього рішення.