Перемога, яка надихає

490

30 років тому в Ліллегаммері (Норвегія) Оксана Баюл виборола перше олімпійське “золото” для незалежної України

25 лютого виповнюється 30 років з дня визначної спортивної події: на зимових Олімпійських іграх у норвезькому Ліллегаммері Оксана Баюл виборола першу золоту олімпійську медаль в історії незалежної України. 

…В 1994 році наша країна вперше виступила на Олімпіаді окремою командою, до якої входила юна фігуристка Оксана Баюл. 16-річна спортсменка приїхала до Ліллегамера в статусі чемпіонки світу, проте ніхто й подумати не міг, що вона стане авторкою чи не найбільшої сенсації на цих Іграх. 

Українка буквально увірвалася в число претенденток на найвищу олімпійську нагороду, чудово виконавши коротку програму. Її чорний лебідь з «Лебединого озера» Чайковського нікого не залишив байдужим, потім цю програму назвуть однією з  найкращих в історії жіночого фігурного катання. Але далі сталося непередбачуване. Перед вирішальним виступом на тренуванні Оксана зіштовхнулася на льоду з німкенею Танею Шевченко, котра ненавмисно ковзаном глибоко  розрізала нашій фігуристці ногу. Під час падіння українська спортсменка зазнала ще й травми спини і багато хто вже почав ставити під сумнів її подальшу участь у змаганнях.

Проте юна українка вийшла на лід – з накладеними швами, на знеболювальних… І продемонструвала блискучий прокат, підкоривши всіх бездоганною технікою та артистичністю, неймовірною силою волі та жагою до перемоги. 

Ця драматична історія зі щасливим фіналом сколихнула увесь світ, якому тендітна харизматична чемпіонка відкрила нову Україну – сильну, талановиту, непереможну.

Українська федерація фігурного катання на ковзанах вітає Оксану Баюл, спортивну спільноту, всіх українців з 30-річчям великої спортивної перемоги! Нехай вона й надалі підсилює віру кожного у власні сили, мотивує та надихає завжди боротися до кінця і ніколи не здаватися!