ЮЧС-2024: дует Підгайна/Коваль фінішував 15-м, Марсак – 23-м

263

Танцюристи Ірина Підгайна та Артем Коваль стали 15-м юніорським дуетом у світі, посівши відповідне місце на своєму дебютному чемпіонаті світу у цій віковій категорії.

У Тайбеї, де щойно завершилися змагання, українці після 19-го результату в ритмічному танці змогли зібратися і досить успішно відкатати довільну програму. Вони показали якісні твізли, на найвищий рівень виконали дві підтримки та обертання. Судді оцінили  танець нашого дуету у 83.63 балів, що забезпечило Ірині та Артему 12-е місце. За підсумками двох виступів фігуристи набрали 134.79 балів.

15-річна Ірина Підгайна та 19-річний Артем Коваль – вихованці одеської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи «Крижинка». Учні одеського тренера Олени Онищенко наразі тренуються у Відні в групі харківського фахівця Галини Чурілової. Хореографами дуету є відомі українські танцюристи Олександра Назарова та Максим Нікітін, які нині перейшли на тренерську роботу. 

Ірина та Артем швидко прогресуть, про що свідчить той факт, що в цьому сезоні  вони виграли п’ять міжнародних юніорських турнірів.

Чемпіонами світу у спортивних танцях на льоду стали юніори з США Лія Несет/Артем Маркелов – 169.76. На другу сходинку п’єдесталу зійшли ізраїльтяни Єлизавета Ткаченко та Олексій Кіляков – 162.68. Бронзові нагороди у Дар’ї Грімм та Михайла Савицького з Німеччини – 162.13.

У чоловічому одиночному катанні український фігурист Кирило Марсак фінішував на 23-й позиції. У довільній програмі Кирило отримав плюсові GOE за чисто виконані сольні потрійний аксель, потрійний ріттбергер та потрійний сальхов, але йому не вдалося так само успішно стрибнути сальхов у чотири оберти та каскад 3+3. Комбінація стрибків також вийшла у полегшеному варіанті. Довільну програму фігуриста судді оцінили у 116.13 балів, а загалом він набрав 180.42 балів. 

19-річний Кирило Марсак родом з Херсона. Його незмінним тренером був Дмитро Шкідченко, який передчасно пішов з життя. Нині Кирило тренується у Фінляндії у Аліни Майєр-Віртанен. Фігурист втретє бере участь в юніорському чемпіонаті світу. Дебютував у 2022 році і посів 33 місце, наступного року був 15-м. 

В поточному сезоні Кирило виступає як за юніорів, так і за дорослих. Зокрема, став переможцем популярного міжнародного турніру Volvo Open Cup серед юніорів. Його кращий результат сезону становить 184.15 балів.

Переможцем ЮЧС-2024 в чоловічому одиночному катанні став корейський спортсмен Мінкю Со – 230.75. 15-річний японець Ріо Наката виборов срібну медаль – 229.31. Бронзову нагороду здобув Адам Хагара зі Словаччини – 225.61.