ЧС-2024: Іван Шмуратко не потрапив до фіналу

253

Український фігурист Іван Шмуратко не відібрався до довільної програми на чемпіонаті світу з фігурного катання, що триває в Монреалі (Канада). 

В короткій програмі, з якою виступали сьогодні чоловіки, спортсмен припустився помилок у стрибковій частині і, набравши 66.90 балів, посів 33-є місце. 

Шмуратко добре виконав потрійний аксель, але в каскаді 3+3 стрибнув лутц у два оберти. Крім того, судді відмінусували потрійний фліп. За нестрибкові елементи він отримав четверті та треті рівні. 

Водночас фігурист зміг передати емоції та енергетику композиції на музику Мирослава Скорика, в якій йдеться про дитину, вбиту російською ракетою. Публіка тепло вітала українця. 

Після виступу Іван показав представникам ЗМІ фотографії жахливих наслідків російських ракетних атак в Україні, розповів, що агресори свідомо б’ють по цивільних об’єктах та мирному населенню. «Це те, через що я пройшов під час підготовки. Я хочу розповісти світу про наші історії», – сказав спортсмен, додавши, що безмежно вдячний українським воїнам, які «борються за нас на передовій». 

Нагадаємо, 22-річний Іван Шмуратко – чотириразовий чемпіон України. Фігурист  тренується в Києві. До його тренерської команди входить Ольга Куровська, Михайло Лейба та сам спортсмен. Нинішний чемпіонат світу – четвертий у спортивній кар’єрі Шмуратка.

Лідирує після короткої програми Шома Уно (Японія)– 107.72. На другому місці його співвітчизник Юма Кагіяма- 106.35, на третьому Ілля Малінін (США) – 105.97.