Пилип Залевський: «В наступному сезоні зосередимося на вдосконаленні програм»

185

Бронзові призери чемпіонату світу серед юніорів-2023, дворазові фіналісти юніорського Гран прі в парному катанні Віолетта Сєрова та Іван Хобта не змінюватимуть в наступному сезоні свої програми, плануючи зосередитися на їх удосконаленні.

Про це повідомив тренер української спортивної пари Пилип Залевський у коментарі сайту УФФК.

«Ми не маємо наміру змінювати програми, адже почули досить багато позитивних відгуків від суддів щодо їх композиції. Необхідно лише наповнити їх якісним контентом, над чим і плануємо працювати», – сказав Пилип Залевський.

Він зазначив, що наразі всі очікують змін до правил, зокрема, у парному катанні, які Міжнародна спілка ковзанярів (ISU) має затвердити на своєму Конгресі у червні цього року. «Про це зараз багато говорять, але, звісно, ми чекаємо на затвердження. Додам, що запропоновані новації мені особисто імпонують, оскільки нададуть більше можливостей виявляти індивідуальність та креативність в елементах, а від цього видовищність фігурного катання тільки покращиться!»,- заявив відомий тренер. 

Він також проаналізував результати виступів своїх учнів у минулому сезоні. За його словами, для Віолетти та Івана сезон виявився важким, значною мірою він пройшов «під диктовку» травми, якої Віолетта зазнала ще влітку. 

«Нам доводилося чергувати періоди тренувань із періодами лікування, з цієї причини ми змушені були відмовитися від виступів на сеньйорському рівні. Але попри все пара змогла другий рік поспіль кваліфікуватися до фіналу Гран прі серед юніорів, виборовши дві срібні нагороди на попередніх етапах. Найважчим рішенням особисто для мене було те, що довелося відмовитися від участі в чемпіонаті Європи, адже Україна могла бути представлена там двома парами! З іншого боку, завдяки цій вимушеній паузі Віолетта змогла вилікувати травму, вона повернулася на лід тільки в січні, тоді ми й почали поступове відновлення. На чемпіонаті світу серед юніорів у Тайбеї Віолетта та Іван виступили досить непогано, посівши сьоме місце. Можливо, це когось розчарувало, адже після успіху в попередньому сезоні очікування від нашої пари були дещо завищені. Але для мене такий результат став закономірним віддзеркаленням всього сезону, адже в спорті “як тренуєшся, так і виступаєш», – розповів Пилип Залевський.

«Хочу подякувати вболівальникам, які стежать за нашою спортивною кар’єрою, радіють успіхам та підтримують у невдачах, це багато для нас важить!», – наголосив він.