Ковзанярський спорт вступає в еру перетворень – ISU  

187

59-й Конгрес ISU, який завершився в Лас-Вегасі (США), ухвалив велику кількість новаторських рішень, спрямованих на розвиток та модернізацію ковзанярського спорту, заявили у пресслужбі організації.

Передусім було прийнято дорожню карту високого рівня, покликану визначити стратегічний напрям ISU та подальший розвиток ковзанярських дисциплін до 2030 року. Делегати переважною більшістю голосів підтримали цей важливий документ, затвердивши фінансовий бюджет на 2024-2026 роки та реформу Конституції – два найважливіші інструменти, необхідні для забезпечення інвестицій та гнучкості в реалізації цих ініціатив, зазначається у повідомленні.

Пресслужба акцентує увагу на наступних напрямах.

Модернізація Статуту ISU

Прийнято резолюцію про реформування Статуту та загальних правил ISU з метою забезпечення більшої ясності та послідовності. Буде призначено редакційний комітет і консультативну групу держав-членів ISU, які контролюватимуть процес напрацювань. Результати будуть представлені на позачерговому Конгресі в 2025 році.

Новий брендинг та комерційні можливості

Конгрес також погодився зробити значні кроки для інноваційного розвитку організації, щоб відповідати новим реаліям та очікуванням спортивного ландшафту. Зокрема, ухвалено «вражаюче рішення» дозволити знаки виробництва одягу на костюмах фігуристів. «Цим революційним кроком, що змінює правила гри, ISU дозволяє спортсменам і дизайнерам одягу тепер безпосередньо взаємодіяти і отримувати взаємну вигоду. Це дуже позитивне рішення”, – пояснив генеральний директор ISU Колін Сміт.

Інші заходи включають оновлення концепцій змагань, презентацій телевізійних трансляцій та цифрових каналів залучення вболівальників. У межах ребрендингу ISU, починаючи з сезону 2024/25, буде поетапно впроваджено новий набір модернізованої телевізійної графіки для всіх видів спорту, що доповнить досвід вболівальників у місцях проведення змагань та під час перегляду телепередач. 

Цифрова трансформація

З метою оновлення цифрової ідентичності розробляється нова уніфікована та цілісна цифрова екосистема, яка запропонує індивідуальний користувацький досвід як для фанатів, так і для корпоративних цілей. Новий веб-сайт, мобільний додаток та платформа управління активами створять більше можливостей для співпраці та інтерактивності, а також дозволять розширити фан-базу по всьому світу. Вивчення інших передових технологічних досягнень, включаючи штучний інтелект, також розглядається для покращення системи суддівства у фігурному катанні. Очікується, що комп’ютерна допомога суттєво допоможе офіційним особам та суддям оцінювати виступи швидше, справедливіше та прозоріше.

Захист і благополуччя спортсменів

ISU підтвердила свою тверду позицію щодо безпечного і чистого спорту та наголосила на важливості психічного і фізичного благополуччя спортсменів. Запрошена як доповідачка голова підрозділу МОК з питань безпечного спорту Кірсті Берроуз виступила з переконливою промовою, в якій йшлося, зокрема, про запобігання зловживанням та домаганням у спорті. У спеціальній бесіді біля каміна олімпійська чемпіонка американка Грейсі Голд поділилася з Конгресом своєю особистою історією подолання проблем з психічним здоров’ям, коли вона була фігуристкою.

ISU продовжує вживати конкретних заходів для ретельної реалізації своєї політики захисту, зокрема, призначивши штатного працівника з питань захисту, розширивши співпрацю з відповідними організаціями, а також розробивши освітні та просвітницькі кампанії на цю тему. Крім того, Конгрес  проголосував за збільшення на 20% щорічного членського внеску, щоб допомогти національним федераціям у розробці та впровадженні ініціатив щодо захисту спортсменів у своїх країнах.

У засіданнях Конгресу взяли участь понад 250 делегатів з 65 країн світу. Україну представляли член президії УФФК Олександр Волков та технічний спеціаліст, відомий у минулому фігурист Євген Мартинов.