ISU отримає дорожню карту розвитку до 2030 року

140

59-й черговий конгрес Міжнародної спілки ковзанярів (ISU), який відбудеться 10-14 червня 2024 року в Лас-Вегасі (США), планує ухвалити дорожню карту розвитку організації до 2030 року. Програма спрямована на модернізацію ISU на різних рівнях. Йдеться, зокрема, про формати заходів, брендинг та просування, телевізійне мовлення, залучення вболівальників, іновації тощо. «Завданням конгресу є створення основи для вирішальних дискусій, які мають визначити стратегічний напрям ISU та подальший розвиток ковзанярських дисциплін», – зазначається у повідомленні пресслужби ISU. 

«Наша місія – прийняти нові ініціативи, зберігаючи при цьому наші традиції, щоб залишатися актуальними для нинішньої аудиторії та привабливими для молодих поколінь фігуристів і вболівальників», – цитує пресслужба президента ISU Кім Чже Єля.

Обговорення також будуть зосереджені на розгляді оновлень, що стосуються Конституції ISU, загального регламенту, спеціального регламенту та технічних правил з усіх дисциплін ковзанярського спорту.

Зокрема, очікуються дискусії щодо запропонованої низки змін до правил у фігурному катанні. Найбільше пропозицій стосуються одиночного катання. Серед можливих новацій – скасування одного стрибка у довільній програмі, заміна одного з трьох основних обертань хореографічним, обмеження кількості повторень одного й того ж виду стрибків у довільній програмі максимум трьома разами, дозвіл на виконання сальто. В парному катанні пропонується замінити один з обов’язкових підйомів на хореографічний та парне обертання – на хореографічне, скасувати хореографічну послідовність та заборону на виконання сальто. В спортивних танцях на льоду делегати обговорять можливість зміни тривалості підйомів: передбачається, що короткі мають тривати не більше 8 секунд, комбіновані – не більше 13 секунд.

За даними ISU, в засіданнях конгресу, презентаціях та дебатах візьмуть участь понад 350 осіб, в тому числі посадовці організації, представники федерацій країн-членів ISU.

Українську федерацію фігурного катання на ковзанах (УФФК) на конгресі представлятимуть член президії УФФК Олександр Волков та технічний спеціаліст, відомий у минулому фігурист Євген Мартинов.