Конгрес ISU ухвалив низку змін до правил у фігурному катанні

179

Конгрес Міжнародної спілки ковзанярів (ISU) ухвалив низку змін до технічних правил у фігурному катанні. Під час засідання відповідної секції найбільше дискусій викликала пропозиція щодо скорочення кількості стрибків з семи до шести у довільній програмі в одиночному катанні. Спочатку цю новацію планувалося реалізувати в сезоні 2024/2025, проте більшістю голосів дату було відтерміновано. Відтак зміни набудуть чинності в сезоні 2026/2027.

В післяолімпійський пакет змін в одиночному катанні також увійшли вимоги виконувати один і той же стрибок не більше трьох разів і два каскади замість трьох. Окрім того, ойлер більше не враховуватиметься в кількості стрибків у каскаді і не матиме базової вартості. В парному катані вводяться хореографічні підтримка та обертання.

Водночас в наступному сезоні буде дозволено виконувати сальто на змаганнях. Делегати також збільшили максимальний вік для юніорів (21 рік у дівчат та 23 роки у юнаків у парному катанні, 21 рік у дівчат та 21 рік у юнаків у танцях на льоду).  Максимально допустима різниця у віці між партнерами скорочена до семи років.

З іншими рішеннями Конгресу можна ознайомитися за посиланням https://www.isu.org/figure-skating

Фото ISU.