Анастасія Макарова: українські фігуристи ще порадують нас приємними сюрпризами

255

Чемпіонат світу серед юніорів та юніорок в угорському Дебрецені завершився для українського фігурного катання на позитивній ноті. Його головний підсумок – повернення України на п’єдестал пошани в парному катанні, яке забезпечила спортивна пара Софія Голіченко та Артем Даренський. Фігуристи з Дніпра вибороли срібні медалі, причому, зробили це через 29 років після аналогічного досягнення свого тренера Ігоря Марченка (виступав у парі з Євгенією Філоненко). 

В інших дисциплінах картина дещо інша, але зовсім не похмура. Успішний виступ і четверте місце танцювального дуету Ірини Підгайної та Артема Коваля засвідчили, що на наступному ЮЧС в юніорських танцях також можливі «українські сюрпризи». В одиночному катанні дебютували на світовому льоду Христина Галярета та Єгор Курцев, але вони, на жаль, не змогли подолати кваліфікаційний бар’єр.

Результати виступу нашої команди на юніорському чемпіонаті світу оцінила керівниця делегації України, генеральний секретар УФФК Анастасія Макарова.

Парне катання.

«В цій дисципліні висновок, звісно, однозначний – наша спортивна пара продемонструвала чудове катання і досягла вагомого результату, на який ми так довго чекали! Всі бачили виступи Софії та Артема, вболівали за них, тому зупинюся на деяких деталях цієї приємної події. Передусім зазначу, що тренер пари Ігор Марченко прийняв правильне тактичне рішення про участь своїх учнів у тестовому передолімпійському турнірі у Мілані, який відбувався буквально перед самим чемпіонатом світу. Змагання  стали для пари своєрідною генеральною репетицією і дозволили скоригувати підготовку до важливого старту. Аналіз «тестового» виступу був зроблений вдумливо, грамотно і в Дебрецені це повністю спрацювало. Софія та Артем змогли показати практично бездоганний прокат короткої програми та увійти до групи лідерів. Вони продемонстрували справді сильне катання, чимало фахівців на чемпіонаті зізнавалися, що вражені цим фактом. Варто відзначити також хорошу психологічну підготовку фігуристів – всі спортсмени знають, як непросто утримувати здобуту позицію, а учні Ігоря Марченка це зробили, впевнено відкатавши і довільну програму попри помилку в комбінації. Щодо потрійного фліпа, без якого зараз «ніяк», він вийшов не ідеальним, але все ж кращим, ніж на чемпіонаті Європи. 

Тепер на нашу спортивну пару чекає ще один серйозний іспит – останній перед Олімпійськими іграми чемпіонат світу в категорії сеньйори, який відбудеться наприкінці березня в Бостоні. Без сумніву, Софія та Артем готуються до нього з урахуванням усіх уроків юніорського старту».

Спортивні танці на льоду.

«Немає сенсу доводити, наскільки перспективним і конкурентноздатним в юніорських танцях є наразі наш дует Ірина Підгайна та Артем Коваль. Учні Галини Чурілової продуктивно провели увесь сезон і з кожним стартом якість їхнього катання покращувалася. В Дебрецені вони також показали все, що вміють. Мені особисто дуже сподобався прокат довільного танцю, це було катання на одному диханні – стильне, презентабельне. Чи могли вони посісти третє місце? Низка фахівців вважає, що принаймні в довільній програмі українці мали б увійти до першої трійки. З іншого боку, враховуючи дуже високу конкуренцію в танцях на цьому чемпіонаті, четверта позиція  Ірини та Артема, на даному етапі є не менш почесною. Звісно, завжди хочеться більшого, особливо, коли спортсмени посідають таке «прикре» місце як четверте…Я впевнена, що, судячи з того, як катається цей дует, з його потенціалу, на наступному юніорському чемпіонаті він зможе боротися не просто за призи, а за перемогу». 

Одиночне катання.

«Чи не найбільшою прикрістю цього чемпіонату є для нас результат Єгора Курцева. Він був добре готовий до стартів, приїхав до Дебрецена піднесеним, оптимістично налаштованим після своєї чудової перемоги на ЄЮОФ і ніщо не вказувало на те, що фігурист припуститься таких прикрих помилок. Вони були начебто дрібними,

 але їх кількість стала критичною і відбилася на технічній оцінці. А от щодо компонентів, то неприємно вразило те, що судді оцінили їх занадто низькими балами…Може, зіграло свою роль невисоке місце нашого спортсмена в рейтингу, але в будь-якому разі тут є над чим працювати. Зауважу, що для Єгора цей сезон є дебютним на великій міжнародній арені – він вперше виступив не лише на чемпіонаті світу, але й в юніорській серії Гран прі, а на Європейському олімпійському фестивалі просто показав себе як боєць, здобувши впевнену перемогу. Учень Ольги Куровської помітно додав у своєму катанні, вміє показати свої сильні сторони і боротися за кожний елемент. Водночас програми потрібно постійно удосконалювати, цей процес не має кінцевої точки. Це стосується і нашої юніорки Христини Галярети, яка також не змогла пройти кваліфікацію. На жаль, учениця В’ячеслава Ткаченка виступала відразу після сильної застуди і це не могло не позначитися на її катанні. Але реальність така, що зараз рівень жіночого одиночного катання юніорок у світі настільки високий, що нашим спортсменкам у цьому сезоні важко проходити до фіналу, про повноцінну конкуренцію я вже й не кажу. Водночас з урахуванням того, що в Україні є чимало юних талановитих фігуристок, у подальшому ця планка буде підкорена.

Підсумовуючи, не можу не відзначити той факт, що чи не вперше за останні роки на чемпіонат світу приїхала чимала кількість вболівальників з України. Вони активно підтримували наших фігуристів і за це їм велика подяка!»