Юніорський чемпіонат України: надія є…

787

Столична Льодова арена на вул.Шалетт після перерви знову прийняла чемпіонат України з фігурного катання серед юніорів та юніорок. На лід вийшли 46 спортсменів означеної вікової категорії, які виборювали звання чемпіонів в усіх дисциплінах – одиночному катанні, спортивних танцях на льоду та парному катанні.

У змаганнях юніорів всі медалі здобули представники Києва. На вищу сходинку п’єдесталу зійшов Єгор Курцев. Він забезпечив собі чималу перевагу в балах уже після першого виступу, а за підсумками двох програм набрав 182.99 балів. Понад 45 балів програв чемпіону срібний призер Федір Бабенко – 137.28. Замкнув трійку кращих Лев Мишковець – 120.99 балів.

У юніорок претендентка на «золото» Христина Галярета з Дніпра, яка виграла коротку програму, несподівано втратила свої позиції у довільній і на перше місце вийшла також дніпрянка Софія Римшина. Вона й перемогла у загальному заліку – 139.77. На друге місце з шостого у короткій програмі піднялася ще одна представниця Дніпра – Олександра Делямуре. У підсумку вона набрала 127.25 балів і здобула «срібло». Бронзова нагорода у Софії Григоренко з Богуслава Київської області – 125.63.

Не такою напруженою була ситуація в спортивних танцях на льоду. Одесити Тетяна Бєлодонова та Іван Качур виграли як ритмічний, так і довільний танці і набрали переможні 119.52 балів. Друге місце у харків’ян Поліни Капустиної та Михайла Клюєва – 103.13, а на третю сходинку п’єдесталу зійшов київський дует Софія Рекунова/Денис Федянкін – 95.21.

В парному катанні у Кіри Шутко та Вадима Галярети з Дніпра суперників не було. Вони набрали 89.26 балів і стали чемпіонами України.

Прокоментувати юніорський чемпіонат України ми попросили головного суддю змагань Анастасію Макарову:

«Про загальний рівень та стан справ у юніорському катанні наразі говорити недоцільно, оскільки з різних причин на чемпіонаті не змогла виступити ціла низка спортсменів. Водночас на лід вийшли учасники з низки міст України, які показали свої напрацювання та на якому етапі підготовки нині перебувають.

У кожній дисципліні – свої історії, як позитивні, так і негативні. Найменше оптимізму на даному етапі викликає ситуація в парному катанні. Оскільки срібні призери юніорського чемпіонату світу Софія Голіченко та Артем Даренський уже практично перейшли до категорії майстрів, в Україні залишилася лише одна юніорська спортивна пара – Кіра Шутко/Вадим Галярета. Це досить здібні фігуристи, але, на жаль, ми не побачили їхнього прогресу. Я би сказала, що пара поки що сирувата, після минулорічного юніорського чемпіонату України, в якому Кіра та Вадим також брали участь, помітного руху вперед не відбулося.

В спортивних танцях не змогли приїхати до Києва лідери Ірина Підгайна та Артем Коваль – через хворобу Ірини. Також з поважних причин був відсутній інший наш провідний дует – Мирослава Ткаченко та Ріккардо Песка. Стартували на чемпіонаті, так би мовити, другі номери і вони виявилися недостатньо готовими. Переможці – Тетяна Бєлодонова/Іван Качур показали невисоку якість катання, яка не відповідає тому рівню, який вони показували на міжнародних змаганнях упродовж сезону та який зазвичай демонструють на міжнародній арені українські танцювальні дуети. Щодо виступу Поліни Капустиної та Михайла Клюєва, то, мабуть, потрібно зробити «знижку» на те, що це були перші старти дуету після паузи, викликаної серйозною травмою партнерки. А от Софія Наумко та Олександр Карпішанський з Києва заслуговують на позитивну оцінку. Танцюристи стали кататися разом зовсім недавно (їх тренує Олександр Тумановський), а ми вже побачили ознаки того, що вони можуть стати перспективним дуетом.

Рівень катання, який продемонстрували одиночники, я би назвала середнім. У дівчат була очевидною проблема з презентацією програм. Серед майже 30 учасниць лише п’ять-шість показали програми, які можна назвати цікавими в художньому плані. Тут варто відзначити роботу, зокрема, цікаві хореографічні «знахідки» тренера Юрія Рудика та його учениці Злати Омельченко, також досить високу якість обертань продемонструвала Поліна Щербина (тренер Олена Миготіна). Щодо інших учасниць, то дуже прикро, що більшість тренерів не приділяють належної уваги хореографічній та сенсовій постановці програм, яка посилила б презентацію та ще більше розкрила б талант спортсменок.

У юніорів на багатьох фахівців гарне враження справив Федір Бабенко. Звісно, роботи йому доведеться виконати ще багато, але в наступному сезоні на етапах юніорського Гран прі фігурист цілком може приємно здивувати своїми результатами. Поки що Федір не зміг скласти конкуренцію Єгору Курцеву, який заслужено переміг. Шкода тільки, що у довільній програмі йому не підкорився потрійний аксель.

Хочу також констатувати, що в Україні набирають популярність сольні танці на льоду. Цього разу виступили четверо учасниць в юніорській категорії та одна – в Novice. Важливо, що наші тренери зацікавлені розвивати новий вид танців, а в Міжнародній спілці ковзанярів оголосили, що Solo Dance вже офіційно визнано ще однією дисципліною фігурного катання. До речі, УФФК подала необхідні документи для визнання цієї категорії в Україні. Очікуємо погодження вже найближчим часом.

Підсумовуючи, відзначу велику та ефективну роботу з підготовки фігуристів керівників і тренерів спортивних шкіл Білої Церкви, Богуслава, Дніпра, Києва, Новояворівська, Одеси та Харкова. У важкі для нашої країни часи, в умовах воєнного стану вони находять можливість продуктивно працювати і готувати спортсменів, щоб вони гідно виступали на головних стартах сезону».